Dni Kariery 2023 w Jaworznie za nami. Młodzi jaworznianie mieli okazję zapoznać się z jaworznickim rynkiem pracy.

Dni Kariery 2023 w Jaworznie za nami. Młodzi jaworznianie mieli okazję zapoznać się z jaworznickim rynkiem pracy.

Dni Kariery 2023 odbyły się po raz pierwszy w naszym mieście. Młodzi jaworznianie mogli zapoznać się z ofertami przedsiębiorców z Jaworzna i zobaczyć, że jaworznicki rynek pracy także ma wiele do zaoferowania.

Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele różnych branż, a każdy z nich miał sprecyzowaną ofertę dla osób wchodzących w pełnoletność, które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery zawodowej.

Jak mówi prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej Mateusz Łętowskito wydarzenie to dopiero początek, który ma pokazać młodym jaworznianom, co kryje się w naszym mieście i jakie można mieć perspektywy po skończeniu szkoły średniej.

Na Dniach pojawili się uczniowie różnych jaworznickich szkół średnich, na których czekały konkursy, przekąski, szkolenie z pierwszej pomocy, barber strzygący panów i wizażystka malująca panie, czy studio VR. Ponadto można było zapoznać się z symulatorem dachowania, nauczyć układania kwiatów i trudnej sztuki florystycznej, a także zapoznać się z technikami składania balonów w ramach animacji z dziećmi. Przede wszystkim uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką różnych zawodów i odnaleźć coś dla siebie.

Przedsiębiorcy są zgodni, że takie dni są potrzebne, ponieważ pokazują oni szerokiemu gronu uczniów szkół średnich, jakie w Jaworznie działają przedsiębiorstwa i że wcale z miasta wyjeżdżać nie trzeba, aby pracować w dużej, prężnie rozwijającej się firmę.

Podczas Dni Kariery w Jaworznie młodzi mieszkańcy mogli zapoznać się z ofertami m.in. Łętowski Consulting, Grupy Biuro-Land, Grupy Cargo, Browaru Bury, Prestige Garage, jaw.pl czy Piekarni Stanisława Bigaja.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej, Powiatowego Urzędu Pracy i Wydziału Edukacji miasta Jaworzna.