Gala Biznesu Przedsiębiorcze Jaworzno 2023

Gala Biznesu Przedsiębiorcze Jaworzno 2023

Gala Biznesu Przedsiębiorcze Jaworzno zorganizowana przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą była niezwykle udanym wydarzeniem, na którym uhonorowanych zostało wielu młodych, jak i doświadczonych przedsiębiorców i to nawet pomimo faktu, że gala odbyła się w słynny piątek 13.

Wydarzenie przyciągnęło uwagę lokalnych przedsiębiorców, reprezentantów samorządów, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Funduszu Górnośląskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, służb mundurowych, parlamentarzystów i partnerów izby.

Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia był sekretarz JIG oraz redaktor naczelny portalu jaw.pl Franciszek Matysik, który tradycyjnie poprowadził galę. Uroczystość rozpoczął prezes zarządu Jaworznickiej Izby Gospodarczej, Mateusz Łętowski, witając serdecznie wszystkich gości. Następnie przyszedł czas na fascynujący pokaz sommelierski, który został poprowadzony przez prezesa TIM SA, Mariusza Glenszczyka, dla miłośników wina.

Po zachwycającym pokazie nadszedł moment na część oficjalną gali. Wszystko rozpoczął przemówieniem prezydenta Jaworzna, który podzielił się swoimi refleksjami na temat rozwoju Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Kolejnym mówcą był przedstawiciel firmy Elektromobility Poland, Sławomir Bekier, który w imieniu zarządu wygłosił przemowę dotycząca planów inwestycyjnych w Jaworznie.

W tegorocznej edycji konkursu Przedsiębiorcze Jaworzno nagrodzono firmy rodzinne. Pierwszą statuetkę wręczył wicemarszałek województwa śląskiego, Łukasz Czopik, prezesowi RISER Sp. z o.o. Piotrowi Góralczykowi. Nagrodę od dyrektora oddziału PKO Bank Polski w Jaworznie, Wioletty Kiermasz, odebrali Anna Skotnicka-Sarnik i Piotr Skotnicki z firmy Asplant. Wiceprezes zarządu Funduszu Górnośląskiego, Mariusz Widzisz, uhonorował firmę FUD-MEN, a nagrodę odebrał Jarosław Fudała. Natomiast z rąk wiceprezesa JIG Wiesława Pieczonki, nagrodę odebrał Jacek Moskała, prezes firmy Nestor Springs. Ostatnią statuetkę wręczył skarbnik Jaworznickiej Izby Gospodarczej, Wiesław Głowacz, firmie ICB PHARMA, którą odebrał Tomasz Świętosławski.

Gala była również okazją do uhonorowania Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która obchodziła pięciolecie istnienia. Prezes zarządu KSSE odebrał podziękowanie za współpracę z rąk prezydenta Jaworzna, Pawła Silberta.

Następnie uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z fascynującymi pomysłami na biznes, które zaprezentowali uczestnicy konkursu w ramach projektu „Przedsiębiorcze Jaworzno”. Tegoroczny temat to „Mój pomysł na biznes – konkurs imienia Jerzego Zamarlika”, który ma na celu promowanie idei przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Część konkursową gali poprowadził Michał Kirker. Na zakończenie, wszyscy zebrani uczestnicy udali się na tradycyjne wspólne zdjęcie, które uwieczniło to wyjątkowe wydarzenie.

Jaworznicka Izba Gospodarcza to społeczna organizacja samorządu gospodarczego, która działa na rzecz miasta Jaworzno oraz województwa śląskiego. Powstała w 2011 roku, przekształcając się z Jaworznickiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, które istniało nieprzerwanie od 2001 roku. To organizacja, która aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorczości i biznesu w regionie, co zostało doskonale wyeksponowane podczas tegorocznej Gali Biznesu Przedsiębiorcze Jaworzno.