Tekst wstępny

Finał Konkursu Przedsiębiorcze Jaworzno 2019

Dodatkowy opis

Finał Konkursu Przedsiębiorcze Jaworzno 2019

Zakończyła się trzecia edycja „Przedsiębiorczego Jaworzna”. Na finałowej gali uhonorowano najlepsze firmy z Jaworzna. Firmą roku został FUD-MEN.

Przedsiębiorcze Jaworzno, projekt Jaworznickiej Izby Gospodarczej, jest doskonałym sposobem na pokazanie potencjału gospodarczego Jaworzna. Przedstawienie najlepszych firm, które z roku na rok rozwijają się, odbywa się na uroczystej gali. W tym roku dodatkowo JIG postawiła na pokazanie jaworznickich eksporterów, czyli firm, które swoje produkty wytwarzają w Jaworznie, ale sprzedają je na całym świecie. W związku z tym projekt został wsparty ze środków Samorządu Województwa Śląskiego i nazwany w części jako „Regionalna Przedsiębiorczość Innowacyjność Śląska”.

Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała firma Fud Men, w imieniu spółki odebrał ją Jarosław Fudała.

W kategorii Eksporter Roku 2019 za najlepszą usługę lub produkt eksportowy o zasięgu ponadregionalnym, spośród sześciu nominowanych firm: Fud Men, Nestor Springs, Best Pest, Znaczek, As Plant Skotnicki, Targi Ślubne, nagrodzona została firma Fud Men. Nagrodę wręczył Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczejoraz Dawid Domagalski, przedstawiciel Marszałka Województwa Śląskiego.

W kategorii Menadżer Roku 2019 nagrodę wręczyła dyrektor banku PKO BP, Wioletta Kiermasz. Zwycięzcą jury wybrało spośród sześciu nominowanych osób: Anna Porębska, Robert Bury, Jarosław Fudała, Małgorzata Świętosławska, Piotr Skotnicki, Danuta Noszczyńska. Najlepszy okazał się Piotr Skotnicki z firmy Asplant.

W kategorii Debiut Roku dla najlepszej firmy lub nowej marki werdykt ogłosił członek zarządu JIG Mateusz Łętowski. Nagroda za najlepsza nowa markę trafiła do Browaru Bury. Nagrodę odebrał Robert Bury.

W kategorii Firma Roku 2019 za całokształt – za najbardziej dynamiczny rozwój, za innowacyjny produkt, za wejście na nowy rynek, jury konkursu przyznało nagrodę firmie Fud Men.

Tradycyjnie podczas gali prezydent Paweł Silbert przyznał dodatkową nagrodę specjalną, która w tym roku przypadła firmie Fud Men.